entry.single.php

Brassington Wakes Fell Run 2012 Results

Brassington Fell Race 2012      
           
  Time Name Club Age M/F & prize
1 27:59:00 Joel Stevens Wirksworth 23 1st Snr M
2 28:21:00 Paul Mannion Ashbourne RC 36 2nd Snr M
3 29:50:00 Dean Taylor Ripley 38 3rd Snr M
4 30:59:00 Luke Beresford Ripley 29  
5 31:04:00 Tony Caulton Hatton Darts 52 V50 1st M
6 31:47:00 Adam Rollitt Wirksworth 26  
7 31:59:00 Paul Christmas Wirksworth 43 V40 1st M
8 32:22:00 David Broadbent Sinfin 36  
9 33:00:00 Robin Mitton Pennine FR 35  
10 33:04:00 Paul Harvey DMC 47  
11 33:12:00 Andy Rose Belper 29  
12 33:16:00 Christine Howard Matlock 41 1st Snr F & SHEEP MEDAL
13 33:30:00 Duncan Cowie Sinfin 48  
14 33:37:00 Matt Jones Matlock 40  
15 33:44:00 Chris Morrison Sinfin 56  
16 33:47:00 Lucy Holmes Ripley 29 2nd Snr F
17 33:52:00 Chris Wardle Wirksworth 39  
18 34:01:00 John Birch Matlock 53  
19 35:05:00 Wayne Smithurst Ripley 38  
20 35:24:00 Craig Allen Belper 36  
21 35:25:00 David Horton Belper 45  
22 35:39:00 Reg Cooper Na 56  
23 35:45:00 Ian Marouge   34  
24 35:47:00 David Meryon CCD RC 24  
25 35:53:00 Tony Walker Na 50  
26 36:12:00 Simon English Ripley 32  
27 36:27:00 David Spencer Wirksworth 52  
28 36:46:00 Mark Tomlinson Ripley 42  
29 37:04:00 Jacqui Knox Ashbourne 30 3rd Snr F
30 37:10:00 Anthony Brookes Ashbourne RC 45  
31 37:25:00 Peter Johnston Wirksworth 36  
32 37:31:00 Bertie Linnel Parwich 12 1st Jnr M
33 37:36:00 Reuben Lee R-R Harrier 33  
34 37:45:00 James Thurnughcroft Matlock 55  
35 37:55:00 Ian Millward Ashbourne 52  
36 37:58:00 Caroline Scott   41 V40 1st F & SHEEP MEDAL
37 38:11:00 Simon Rollitt Mercia 50  
38 38:21:00 Steph Ilsley Belper 50 V50 1st F
39 38:35:00 Alasdair Duncan Ashbourne RC 54  
40 38:51:00 Dave Patrick Ashbourne 46  
41 39:08:00 Barry Stone LE Hornets 54  
42 40:09:00 Tony Harper LE Hornets 53  
43 40:19:00 Richard Peagram Wirksworth 48  
44 40:59:00 Nicky Ward Wirksworth 26  
45 41:50:00 Tim Ratcliffe Local 50 SHEEP MEDAL
46 41:55:00 Phil Bateman Local 57 SHEEP MEDAL
47 41:59:00 John Olieshto Long Eaton RC 50  
48 42:01:00 Steve Hemingway Spen. West Yorks 53  
49 43:14:00 Dave Young LE Hornets 55  
50 43:17:00 Jonathan Hartley Local 13 SHEEP MEDAL
51 43:20:00 John O'Donnell Breston AC 65  
52 43:47:00 Senga Plain Carnethy 46  
53 43:57:00 James Naylor Long Eaton RC 53  
54 43:57:00 Steve Tilsley Ashbourne 48  
55 44:15:00 Tim Pope Sinfin 50  
56 44:30:00 Graham Johnson Ashbourne 49  
57 44:34:00 Helen Ripley Sinfin 50  
58 45:08:00 John Busk Sinfin 65  
59 45:12:00 John Carrier Beeston AC 67  
60 45:29:00 Andrew Hartley Local 47 SHEEP MEDAL
61 46:55:00 Kieran Griffiths na 19  
62 47:00:00 Fiona Plain Carnethy 18  
63 47:39:00 Danny Wells na 58  
64 49:19:00 Denise Harvey LE Hornets 55  
65 49:26:00 Julie Stone LE Hornets 51  
66 50:08:00 Katy Poyson Local 28 SHEEP MEDAL
67 50:47:00 Joanne Crilly Sinfin 44  
68 50:49:00 Julie Muggleton Sinfin 43  
69 52:21:00 Nia Linnell Parwich 45  
70 54:00:00 Julie Powes SA Harriers 53  
71 54:01:00 Tony Riley Sutton Ashfield 56  
72 54:01:00 Bill Powis Ripley 57  
73 63:43:00 Sue Genders Local 50 SHEEP MEDAL